Veterinář a Internet trendy 2015-2020

(„Sci-fi ?“)

Práce, prezentace a správa veterinární ordinace (kliniky) zdánlivě nemá konce. Můžete se však těšit na online propracovanější a účinnější systém pro vaši každodenní práci, aby vám zbylo více volného času.

Co bude mít veterinář na stole v roce 2020?

Určitě mobilní zařízení! (dnes třeba smartphone) Bude mít zabudované GPS (Global Positioning System) a přes mobilní aplikaci a zvířecí GPS chip („psí známku“) bude snadné zjistit, kde se právě nachází daný zvířecí mazlíček. Propracovanější zařízení budou diagnostikovat zdravotní stav zvířete a při zjištění nějakých problémů upozorní majitele i veterináře.

A jelikož veterinární systém bude optimalizován pro používané mobilní zařízení, veterinář ihned dle podkladů bude moci vyhodnotit zdravotní stav zvířete. Kartotéku budete mít tedy vždy při ruce. Pokud zvíře bude potřebovat nějaký lék, majitel ho na doporučení veterináře ihned bude moci objednat a létající dron z veterinářovi ordinace lék pacientovi přinese. Platba za služby a léky bude probíhat online (pozn.: nemyslíme tím registrační pokladny).

Pokud veterinář situaci vyhodnotí tak, že je nutná osobní návštěva, navrhne dle obsazenosti kalendáře možné termíny, které klient přes google kalendář odsouhlasí. Systém také bude umět automatické zasílání informace o pravidelném očkovávání. Záznamy na papír (např.: recepty) budou minimální.

Klient se také bude moci s veterinářem spojit přes online konzultaci a část dotazů řešit vzdáleně.

Prezentace služeb veterináře bude probíhat přes jednoduché webové stránky, které budou napojeny na online kartotéku a kde se bude moci klient přihlásit. Pro přihlášené zde bude možnost online poradny, sdílení referencí a služeb veterináře dalším svým přátelům, možnost nákupu krmiva, formulář pro objednání a závěrečný součet nákladů za služby a zboží.

„Vet e-commerce“ stále nabízí hodně prostoru pro technologický rozvoj. Někdy to může vypadat i jako scifi. Ale věřte, že kdo jde s dobou již nyní, vytváří si náskok před ostatními. Každý chce mít přece více volného času.

O autorovi: IPC Corporation s.r.o.

Komentáře nejsou povoleny.