6/10 klientů navštěvuje web svého veterináře

Začátkem roku 2015 jsme pro vás provedli průzkum trhu, ve kterém jsme se zaměřili na spokojenost klientů s webovými stránkami veterinárního lékaře, kterého navštěvují. Oslovili jsme 100 respondentů pomocí e-mailu, sociálních sítí a hobby webů (kralici.cz,modrykocour.cz).
Pokud jste si až do teď říkali, že mít webové stránky vaší ordinace je zbytečný přepych, pak si vás dovoluji upozornit, že je to přesně naopak. Z oslovených respondentů používá internet denně 98%. Takže přepychem je, na internetu nebýt. Přes mobilní zařízení (smartphone a tablet) přistupuje na internet 79% uživatelů. Jestli máte webové stránky vaší ordinace, zkuste se na ně podívat na mobilu/tabletu. Nejsou li totiž optimalizované pro prohlížení na mobilních zařízeních, budete možná překvapeni, jak obtížně se na takovém zařízení prohlížejí. K ověření, jak vaše webové stránky na mobilu/tabletu vypadají, můžete použít náš simulátor.
internet_v_mobilu

70% oslovených respondentů uvedlo, že jejich veterinární lékař má webové stránky, 25% nevědělo a 5% potvrdilo, že jejich veterinární lékař žádné webové stránky nemá.

Na webových stránkách nejčastěji hledají ordinační dobu a kontaktní informace (92%), dále následuje možnost objednání online (14%), online poradna (13%), a reference (13%) a informace o sezónních akcích jako je hromadné očkování apod. (12%).

A co klientům naopak nejvíce chybí? Necelých 28% uvedlo, že jim na webu veterinárního lékaře chybí, chybí možnost objednání online. Dalšími body v pořadí je online poradana (12%) a kalendář obsazenosti ordinace (12%)

hledaji na vet web

V komentářích pak někteří uživatelé uvedli, že jim chybí rozpis služeb jednotlivých lékařů a e-mailová, nebo sms připomínka pravidelného očkování.

57% dotázaných navštěvuje web svého veterinárního lékaře stejně často nebo častěji, než jeho ordinaci.

Kontaktujte nás a my vám pomůžeme se v tomto světě nových technologií zorientovat a najít to správné řešení právě pro vás.

Kontaktujte nás a my vám pomůžeme se v tomto světě nových technologií zorientovat a najít to správné řešení právě pro vás.

O autorovi: IPC Corporation s.r.o.

Komentáře nejsou povoleny.